O mně

Jak, proč a kdy jsem se do toho pustil…

Michal Červenka, těší mě

V síti si lenoším už od roku 2008. Myslím tím samozřejmě online marketing.

Právě před osmi lety jsem začal pracovat jako PR specialista a webmaster na Pedagogické fakultě UJEP. Byli jsme první fakultou v ČR s vlastní stránkou na Facebooku. Tehdy jsme snad ani nemohli tušit, jak nám ten modrej chlapec vyroste. 

Jak šel čas, převzal jsem firemní časopis, začal dělat první krůčky ve fotografii, postavil řadu www stránek, okusil něco z grafiky, organizoval řadu eventů a důkladně tak poznal i offline prostředí.

„Lenošení“ v síti mě ale nepustilo. Naopak, stalo se pro mě doslova vášní. Byli jsme například jedni z prvních, kdo v kampani ChcemeUčit.cz použili v ČR rozšířenou realitu.

Jednoduše se snažím dělat věci jinak.

Měl jsem možnost spolupracovat s řadou zajímavých a talentovaných a lidí. Každému z nich vděčím za to, že jsem se s nimi něco nového naučil.

Během mého „polehávání“ v síti jsem ale pochopil, že co si já užívám, ostatní protrpí. Popasovat se s PPC, cílením, nastavení ceny (bidding – to slovo nemám rád), a teď je tady reklama na Facebooku, AdWords (na Googlu), Sklik (na Seznamu). Co dát na web? Co vystavit na sociální sítě? Ještě do toho posílat e-maily. Analyzovat data…

Takže, jednoduše sem tam něco postnout na face, občas k tomu přihodit nějakou stovku či tisícovku, aby to viděli všichni. Na web šoupneme jen to nejnutnější a… ono to jde.

Hm, jde, jenže ono to umí jezdit. Buď můžete tlačit dál, nebo se spolu svezeme. Online marketing neumí zázraky, i když skoro ano…

Michal Červenka

Kontakt

Michal Červenka
Střížovická 6
400 01 Ústí nad Labem

e-mail: michal@myvsiti.cz
tel: +420 724 166 914
IČ: 05344549

Marty Neumeier

Značka je instinktivní pocit člověka o produktu, službě nebo společnosti. Značka není to, co říkáte VY. Je to to, co říkají ONI.

Reference